خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه 11 ، پلاک 1 ، واحد 6
تهران، ایران
93 26 85 88 (21) 98+
94 26 85 88 (21) 98+
info@yours-host.com
support@yours-host.comمیزبانی وب چیست؟


میزبانی وب چیست؟

هاست، Host، میزبانی وب، میزبانی وب اشتراکی، هاستینگ اشتراکی و هاست اشتراکی، واژگانی هستند که به صورت معادل هم در سایت “میزبان شما” (www.Yours-Host.com) استفاده شده است و همه آنها به یک مفهوم اشاره می‌کنند و مقدار فضایی است که در اینترنت به شما اختصاص یافته و به دامنه ای که انتخاب کرده اید متصل می گردد، وب هاستینگ به سرویس دهنده ای گفته می شود که میزبانی صفحات وب را به عهده دارد.

“میزبان شما” (www.Yours-Host.com) با ارائه انواع مختلف سرویس میزبانی روی اینترنت متناسب با هر بودجه، امکان معرفی موسسه شما بر روی اینترنت را فراهم آورده است سرورهای پر سرعت “میزبان شما” جایگاه مناسبی برای سایت شما می باشند. در حال حاضر “میزبان شما” مجهز به چندین سرور سرویس دهنده اختصاصی بوده و در حال‌حاضر چند قرارداد همکاری مجزا برای نگهداری سرورهای خود در دیتاسنترهای معتبر در آلمان، فرانسه، انگلستان، کانادا، آمریکا و ایران طرف قراردادهای ما می‌باشند.

قدرت ارائه خدمات در شبکه وب، ناشی از دائمی بودن آن است. عبارت معروف ۲۴ / ۷ ، شعار ویژه وب است و این شعار فقط با ارائه خدمات منظم و بدون افت کیفیت محقق می شود. بی شک کیفیت سرویس ها و خدمات هاست و ایمیل (پست الکترونیک)، از حساس‌ترین مواردی است که بطور مستقیم در کیفیت خدمات عرضه شده بوسیله وب سایت، تاثیر‌می‌گذارد.

سرور‌های زیرساختی خدمات هاست و میزبانی وب “میزبان شما” (www.Yours-Host.com) در دیتا سنتر‌های معتبر داخل کشور و خارج از کشور قرار دارند. توسعه خدمات میزبانی وب در داخل کشور یکی از اهداف کوتاه مدت “میزبان شما” (www.Yours-Host.com) می باشد تا نیاز کاربران داخل کشور در استفاده از خدمات تعریف شده در دیتا سنترهای داخلی را برآورده ساخته و مشکلات حضور در دیتا سنتر‌های خارجی را نیز کاهش دهد. “میزبان شما” (www.Yours-Host.com) خدمات هاست خود را با دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز ارائه می‌دهد و صاحب تجربیات ارزشمندی در ارائه خدمات هاست در این دو سیستم عامل می‌باشد. به علاوه این “میزبان شما” به عنوان مشاور شرکت های دیگر در استفاده از خدمات‌ برنامه های ‌کاربردی آنها است.


تفاوت سرور ویندوز و لینوکس در چیست؟


سرور لینوکس

لینوکس یک سیستم عامل متن باز (Open Source) است. و به عنوان یک سیستم عامل رایگان در اختیار همه قرار دارد. البته نسخه های تجاری لینوکس نیز موجود است. سرورهای لینوکس دارای سیستم عامل لینوکس و وب سرور آپاچی می باشد این سرورها فقط از زبان های PHP  و PERL به خوبی پشتیبانی می کنند. از نظر امنیت سرورهای لینوکس به لحاظ نوع پیکربندی و ساختار به مراتب از امنیت بالاتری برخوردارند.


سرور ویندوز

ویندوز یک سیستم عامل تجاری و غیر رایگان است که توسط شرکت مایکروسافت طراحی و توسعه داده شده و به فروش می رسد. ویندوز سرور نسخه های متفاوتی دارد که برای هر کدام بسته به امکانات و خدماتی که برای سرور و سرویس دهنده فراهم می کند، هزینه های متفاوتی در ماه باید پرداخت شود. استفاده از ویندوز رایگان نیست. سرورهای ویندوز دارای سیستم عامل ویندوز سرور می باشد که وب سرور آنها نیز IIS بوده و بیشتر برای افرادی که برنامه نویسی ASP و یا .NET استفاده می کنند استفاده می شود، البته سایت هایی که با PHP هم طراحی شده اند را نیز پشتیبانی می کند.


توجه

در نهایت این طراح سایت شما است که می بایست در خصوص نیازهای خود اعلام نظر نماید و سیستم عامل سرور هیچ اختلالی در کار کاربران عمومی سایت ندارد و نیازی نیست که سیستم عامل کامپیوتر کاربران با سیستم عامل سرور یکی باشد.


امنیت و بهینه سازی

برای راحتی کاربران، سرورهای ویندوز به گونه ای بهینه سازی شده اند که امکان ارائه سرویس هایی نظیر PHP و MySQL  را با بالاترین بازدهی داشته باشند. همچنین سایت های سرورها از لحاظ امنیتی به طور کامل از پیکربندی مجزا در سطح تنظیمات برخوردار هستند و این مسئله  آسیب پذیری سایت های سرور از یکدیگر را به حداقل می رساند.

تنظیمات وب سرور به گونه ای است که امکان حملات را به حداقل می رساند و به کاربران نیز اجازه می دهد تا در صورت تمایل تنظیمات امنیتی سایت خود بر روی IIS را از طریق فایل پیکربندی سایت مدیریت کنند و آزادی عمل کافی در مدیریت امنیتی سایت خود داشته باشند. موارد بسیاری لحاظ شده است که کاربران از سرویس میزبانی خود کمال استفاده را ببرند اما مجبور به فعال سازی سرویس های پایه نباشند.

پیش بینی های سخت افزاری به گونه ای لحاظ شده است که نگرانی های از بین رفتن دیتا به واسطه نبود Backup یا RAID به طور کامل به فراموشی سپرده شده است. نسخه های پشتیبان به طور کاملا منظم از دیتا کاربران تهیه می شود و کاربران کافی است که تنها دغدغه بروز نگاه داشتن سایت خود را داشته باشند و مسایل زیر ساخت را به “میزبان شما” (www.Yours-Host.com) بسپارند.

به عبارت ساده تر، هاستینگ “میزبان شما” همیشه قبل از کاربران، تنظیمات بروز رسانی های مورد نیاز را بر روی سرورها اعمال می نماید. در هنگام استفاده از سرویس نیز، ما در کنار شما هستیم تا بدون دغدغه از سایت خود استفاده نمایید.


برای انتخاب نوع سرویس هاستینگ برای دامنه خود چه معیارهایی را باید درنظر بگیرم؟


  • میزان فضا را متناسب با حجم سایت (فایل ها، بانک اطلاعاتی و…) انتخاب نمائید.
  • در صورتی که سایت شما بازدید کننده های زیادی دارد یا در آینده ترافیک بالایی خواهد داشت به پهنای باند اختصاص یافته توجه نمائید.
  • به ریسورس های اختصاص یافته به هاستینگ پلان مورد نظرتان برحسب نوع طراحی و برنامه نویسی سایت خود توجه نمائید.

برای تهیه هاست خود باید چگونه اقدام کنم؟


برای سفارش می توانید دامنه خود را جستجو نمایید و برای دامنه خود بسته های مختلف هاستینگ را همراه با آن خریداری نمایید که سیستم مدیریت “میزبان شما” (www.Yours-Host.com)، شما را مرحله به مرحله راهنمایی خواهد کرد و به صورت آنلاین و لحظه ای می توانید هاست خود را پس از سفارش تحویل بگیرید.